Eksperter

Dansk Flygtningehjælps konsulenter og oplægsholdere er blandt landets førende eksperter i integration af flygtninge og familiesammenførte. De er opdateret på aktuel lovgivning og forskning, og deres viden bygger på solide, praktiske erfaringer med integrationsindsatser.

Anja
Weber Stendal

Seniorrådgiver, Center for Udsatte Flygtninge

anja.weber.stendal@drc.ngo

33735254

Anna
Mathilde Jensen

MindSpring-konsulent, Center for Udsatte Flygtninge

anna.mathilde.jensen@drc.ngo

33735255

Antonio
Silva Dias

Afdelingsleder for Børn og Familie Vest, Integrationsnet

antonio.silva.dias@drc.ngo

26111255

Birgitte
Ingsø Michelsen

Udviklingschef, Lærdansk

birgitte.michelsen@drc.ngo

60268011

Caroline
Aagaard Madsen

Afdelingsleder, Børn og familie samt bosteder, Integrationsnet

caroline.madsen@drc.ngo

26778807

Else-Marie
Ringgaard

Udviklingschef, Viden og udvikling, Integration

else-marie.ringgaard@drc.ngo

28119669

Gita
Saadatjou

Autoriseret psykolog, Integrationsnet

gita.saadatjou@drc.ngo

22248761

Jakob
Gamborg

Autoriseret psykolog, Integrationsnet

jakob.gamborg@drc.ngo

52199879

Jette
Thulin

Konsulent, Viden og udvikling, Integration

jette.thulin@drc.ngo

26302278

Katrine
Kanneworff

Seniorrådgiver, Viden og udvikling, Integration

katrine.kanneworff@drc.ngo

26770164

Kirstine
Fjordbak-Trier

Konsulent, Frivilligafdelingen

kirstine.fjordbak-trier@drc.ngo

40636411

Line
Trappehave

Rådgivningsfaglig konsulent, Frivilligafdelingen

line.trappehave@drc.ngo

Mads
Ted Drud-Jensen

Seniorrådgiver, Center for Udsatte Flygtninge

mads.drud-jensen@drc.ngo

33735357

Marianne
Badstue

Børn og Familiechef, Integrationsnet

marianne.badstue@drc.ngo

22248762

Mersedeh
Balouch-Celikcan

Psykoterapeut, Integrationsnet

mersedeh.balouch@drc.ngo

26778768

Mette
Blauenfeldt

Fungerende Chef for Integrationsnet, Center for Udsatte Flygtninge

mette.blauenfeldt@drc.ngo

33735144

Mette
Fenger

Seniorrådgiver, Viden og udvikling, Integration

mette.fenger@drc.ngo

60299573

Peter
Thorsen

Konsulent, Viden og udvikling, Integration

peter.thorsen@drc.ngo

28918288

Sine
Hav

Integrationsfaglig seniorrådgiver, Viden og Udvikling, Integration

sine.hav@drc.ngo

33735110

Thomas
Brandstrup

Udviklingskonsulent, Lærdansk

Tove
Madsen

MindSpring-konsulent, Center for Udsatte Flygtninge

tove.madsen@drc.ngo

33735066